פרגולות עץ מבית בלנקוס- תצל את עצמך מהקיץ החם​​​​​​​יתרונותיהן וחסרונותיהן של פרגולות עץ

 
כיום, ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של פרגולות בכל מיני גדלים, צורות, חומרים וכו' המתאימות לסביבות ולצרכים שונים. ישנן פרגולות מעץ כמו גם פרגולות מאלומיניום ואף פרגולות תלויות או עשויות מאבן או זכוכית, שהן יותר דקורטיביות ופחות שכיחות. הפרגולות הנפוצות והנמכרות ביותר הן פרגולות העץ, וזאת בשל מגוון סיבות.
 
פרגולת עץ


אז למה בכלל פרגולות עץ הן מומלצות?

ראשית, עץ הוא חומר טבעי ואורגני, הוא ידידותי לסביבה ובעל מראה כפרי נעים, חמים ומעוצב יותר. הוא מתאים מאוד לעיצוב המרפסת או בגינה משום שהוא משתלב בה בקלות, בייחוד בתוספת צמחים המשווים ביחד סביבה ירוקה וטבעית.
העץ הוא חומר חזק, והוא עובר תהליכים מיוחדים הגורמים לו להיות עמיד לתנאי מזג האוויר השונים. עם תחזוקה הולמת הוא יכול להחזיק כמו חדש במשך שנים ארוכות!

אך על אף האמור, לפרגולות עץ גם מספר חסרונות.

מה כדאי לקחת בחשבון לפני שמרכיבים פרגולות עץ:
כאמור, פרגולות העשויות מעץ הינן עמידות, אך הן דורשות תחזוקה שוטפת כל חצי שנה בערך, כמו גם צביעה מידי 4-5 שנים. לא כדאי להזניח את הטיפול בפרגולה, שכן ללא תחזוקה הולמת, עם התכשירים המתאימים, העץ יהרס וישחק, מראה הפרגולה ייפגם והיא תיפגע. נכון שאין מדובר בהשקעה יתרה, אך בכל זאת מדובר בחיסרון לעומת פרגולות אלומיניום למשל, שאינן דורשות טיפול.
פרגולות עץ זולות יותר מפרגולות אלומיניום אך עם זאת יש לשקול את סוגיית התחזוקה שבמקרה של פרגולות אלומיניום אין צורך בתחזוקה. כמובן שישנם סוגים שונים של עץ המשומשים לפרגולות, ומחירם משתנה בהתאם. אם חשוב לכם העניין הדקורטיבי ואתם מוכנים לשלם יותר עבור כך, כנראה שתעדיפו אותו.
כמו כן, עץ כבד יותר מאלומיניום בצורה משמעותית, ולא בטוח שהוא יתאים לכם אם למשל אתם גרים בבניין ישן ומעוניינים בפרגולה תלויה שלא תתפוס הרבה מקום במרפסת קטנה, בשל העובדה שהקירות לא חזקים מספיק ופרגולה מעץ לא תוכל להיתמך בהם.
 
לאור האמור, כדאי לבדוק את היתרונות מול החסרונות בהתאם לצרכים שלכם. אם ברשותכם שטח גדול או אפילו גינה, חשוב לכם העיצוב ואתם מוכנים להשקיע מעט יותר, פרגולה מעץ יכולה להיות אופציה אידיאלית עבורכם.תפריט דף הבית טלפון