סגירת מרפסת- המדריך המלא באתר בלנקוס

למה כדאי לכם/ן "לסגור" את המרפסת עם פרגולה

 
ראשית כל, פרגולה – מהי? פרגולה היא סככה המוקמת במרפסת ומגנה הן מפני אור השמש בקיץ והן מפני הגשם והמטרים בחורף. היא מורכבת מעץ (השיטה הנפוצה ביותר) או מאלומיניום, כמו גם מאבן או זכוכית (על אף שאלו שכיחים פחות) ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות שונים משלהם. היא יכולה להיות פתוחה או מקורה, תלויה או בנויה על עמודים, וניתן לעצב, לשדרג ולייפות אותה איך שרוצים.

בתמונה- סגירת מרפסת באמצעות פרגולת אלומיניום
פרגולת אלומיניום

אם כן, למה סגירת מרפסת עם פרגולה היא מומלצת?

לפרגולה יתרונות בולטים שהופכים אותה לנפוצה במרפסות רבות:
-היא מהווה פיתרון נוח ומספקת הגנה רחבה מפני תנאי מזג האוויר השונים. היא שומרת על האזור יבש בחורף הרטוב ומאפשרת אזור מוצל גם כאשר בחוץ שמש חזקה ומסנוורת. נוסף על כך, הפרגולה מצמצמת את כמות הקרניים הנקלטות ולכן תחת הפרגולה הטמפרטורה נוחה יותר.
-היא לא חייבת להיות קבועה. ניתן לבנות פרגולות דינאמיות, הנשלטות באמצעות חשמל על מנת לסגור ולפתוח. כך, למעשה, אין אנו הופכים את המרפסת לחדר סגור אלא למרחב המשתנה בהתאם לצורך ולרצון.
-היא גם לא חייבת להביא לסגירת מרפסת מלאה. אפשר להרכיב אותה רק על חלק מסוים של המרפסת ובכך ליצור אזור מוצל ואזור פתוח.
-הפרגולה בהחלט יכולה לקחת חלק נכבד בעיצוב הגינה או המרפסת, כאשר משלבים אותה עם אלמנטים נוספים, כגון פרחים וצמחים, בדים, רהיטים ופסלים מעץ או מאבן ועוד ועוד. ניתן ורצוי להפוך אותה לחלק מהנוף במרפסת שלכם.

בתמונה- סגירת מרפסת באמצעות פאנל מבודד
סגירת מרפסת פאנל מבודד


אך מה חשוב לקחת בחשבון?

סגירת מרפסת עם פרגולה מצריכה זמן, תכנון, מחשבה והשקעה. הכל נעשה, כמובן, בעזרת איש מקצוע ולכן גם עולה כסף. טווח המחירים רחב, ומשתנה בהתאם לסוג הפרגולה, החומר ממנו היא בנויה ומורכבות עבודת הקמתה. אפשר גם לבנות את הפרגולה לבד, אך הדבר מומלץ פחות שכן התוצאה הסופית עלולה לצאת פחות מספקת ופחות עמידה.
כמו כן, יש להקפיד על תחזוקה הולמת על מנת שהפרגולה תוכל להחזיק לאורך שנים רבות.
 
בסופו של דבר, סגירת מרפסת עם פרגולה בהחלט הופכת את המרפסת לנעימה, נוחה וכיפית יותר ולכן, כאמור, היא מומלצת מאוד. בהצלחה!
תפריט דף הבית טלפון