דקים מכל הסוגים והאיכויות בחברת בלנקומה חשוב לדעת על דקים

 
דקים הם לוחות עץ מלא המשמשים כרצפה בחלל חיצוני: גינה, חצר, מרפסת. בשנים האחרונות הם החלו לצבור פופולאריות בקרב אנשים המעוניינים לעצב את גינתם משום שהם מעניקים לסביבתם מראה מרשים, טבעי ואסתטי. במדינה כמו שלנו, שאינה שופעת במשאב כמו מים, דקים מהווים תחליף נאה וראוי לגינות עם צמחיות גדולות ומדשאות הגוזלות מים רבים. ישנן סיבות מגוונות מדוע אנשים רבים בוחרים להחליף את רצפת האבן הקרה בלוחות עץ המעניקים חמימות.
 
דקים לגינה

היתרונות בדקים

* דקים מאפשרים לנו לשבת בחוץ, באוויר הפתוח, בסביבה טבעית וירוקה גם מבלי לשבת על מדשאה, הדורשת טיפול שוטף שגוזל זמן, מאמץ וכסף. 
* יש לציין כי הדק דורש תחזוקה, אך זו אינה מסובכת ואינה נעשית לעיתים תכופות. אם תקפידו על טיפול נאות, תוכלו ליהנות מדק שתמיד נראה חדש למשך שנים ארוכות.
* נוח יותר ללכת על דק מעץ מאשר על רצפת אבן קרה או דשא רטוב. הדק מישורי, יבש, חלק ושומר על חמימות.
* כנראה האלמנט החשוב והמשמעותי מכל, הסיבה העיקרית לכך שיותר ויותר אנשים ומקומות בוחרים להתקין דקים, הוא האלמנט הדקורטיבי הכפרי של דק העץ. מראהו טבעי, נאה, יוקרתי ומשתלב נהדר בסביבה הפתוחה. אם תוסיפו לו צמחיה מסביב, ריהוט גן ותאורה מתאימה תוכלו ליצור חלל אלגנטי ומיוחד. האפשרויות הן אין סופיות, תנו ליצירתיות שבכם לפרוץ החוצה כדי ליצור לעצמכם חצר מושלמת!
 
התקנת דקים

אך לפני שעושים...

תכנון ובניית הדקים מהווים תהליך מורכב הדורש דיוק, ידע וכלים מקצועיים. לשם כך, מומלץ ביותר להיעזר באנשי המקצוע המתאימים. עשו סקר שוק, בדקו מי נותן לכם את ההצעה המשתלמת ביותר, העונה על כל דרישותיכם.
כאמור, הדק דורש טיפול ותחזוקה, אך מעטים. לשם כך יש לרכוש מוצרים מיוחדים (שמנים) המיועדים לצביעה ותחזוקה של דקים. הדק שומר על מראהו ונשאר חזק, יציב ואסתטי, ממש כמו חדש. כמו כן, קחו בחשבון שטווחי המחיר רחבים מאוד, ויכולים לנוע בין 200-1000 שקלים למטר מרובע ואף יותר מכך. המחיר משתנה, כמובן, בהתאם לגודל, תנאי השטח, סוג העץ (מלבד העובדה שקיימים מגוון סוגים שונים של עצים כמו אורן, קמרו, ארז, איפאה ועוד, המחירים תלויים בעונה ובייבוא) וכו'. אם תרצו הגבהה, מדרגות, שימון או צביעה תאלצו לשלם תוספת.
אגב, סוג העץ הזול ביותר, למקרה שתהיתם, הוא עץ האורן. הוא זול משמעותית בהשוואה לעצים האחרים. מחירו והעובדה שהוא הסוג העמיד ביותר לתנאי מזג האוויר בישראל הופכים אותו לסוג הנפוץ ביותר בארץ כיום.

חידוש דקים ע"י חברת בלנקוס פרגולות
דק לפני חידושדק לאחר חידוש
דק לפני חידושדק לאחר חידוש
              

תפריט דף הבית טלפון